Renginiai

Mažosiose olimpinėse žaidynėse – net dešimt priešmokyklinio amžiaus vaikų komandų

Raseinių Šaltinio progimnazijos priešmokyklinio amžiaus vaikai dalyvauja projekte „Mažieji olimpiečiai“, kurio tikslas- diegti vaikams olimpizmo idealus, olimpines vertybes, principus ir kultūrą, organizuojant ir vykdant sportinę, šviečiamąją, kultūrinę veiklą. Kartu su mūsų mokyklos priešmokyklinukais vykdyti šio projekto veiklas buvo pakviesti ir kiti rajono priešmokyklinio amžiaus vaikai. Tad nuo šių mokslo metų pradžios rajono ugdymo įstaigose buvo organizuojamos įvairios veiklos, kurių metu buvo siekiama suteikti žinių apie olimpinį sąjūdį, skatinti vaikų fizinį aktyvumą bei motyvuoti domėtis olimpinėmis sporto šakomis, plėsti sveikos gyvensenos kultūrą. 

Lapkričio 10 dieną Raseinių Šaltinio progimnazija jau trečią kartą pakvietė vaikus į baigiamąją projekto šventę- Raseinių rajono priešmokyklinio amžiaus vaikų Mažąsias olimpines žaidynes. Šiose žaidynėse dalyvavo Raseinių r. Viduklės darželio, Raseinių r. Ariogalos gimnazijos, Raseinių r. Girkalnio darželio, Raseinių r. Nemakščių darželio, Raseinių Šaltinio progimnazijos vaikų komandos. Trys komandos atvyko iš Raseinių lopšelio-darželio „Saulutė“ bei 2 komandos iš Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“. 

Mažųjų sportininkų komandos, kurias sudarė 3 mergaitės ir 3 berniukai, pristatė savo komandų olimpinius šūkius, sukurtus olimpinius talismanus. Savo vikrumą, greitį ir ištvermę išbandė „Greičio“ , „Bulvių sodinimo“, „Gyvatėlės“ ir „Pralįsk pro lankus“ estafetėse. Vaikai žaidė mažąjį futboliuką. Šventės dalyvius pasveikino ir apie savo patirtį sportiniame gyvenime papasakojo daugkartinis Lietuvos čempionas, ilgų nuotolių bėgikas Mindaugas Viršilas. Kaip ir tikrose olimpinėse žaidynėse, vyko olimpinės vėliavos įnešimo ceremonija, iškilmingai skambėjo sportininko priesaika bei svarbiausia dalis – nugalėtojų pagerbimas ir apdovanojimas. Daugeliui priešmokyklinukų – tai pirmoji tokia patirtis. Laimėtojai rankose spaudė I, II ir III vietos iškovotas taures ir diplomus, o kiti dalyviai - padėkas. Pirmąją vietą užėmė „Boružėlių“ komanda iš Raseinių lopšelio-darželio „Saulutė“ (pedagogė A. Kapočienė), II-ąją vietą iškovojo „Lašiukai“ iš Raseinių Šaltinio progimnazijos (pedagogė I. Zybartė), o III-oji vieta atiteko „Mažiesiems olimpiečiams“ iš Raseinių lopšelio-darželio „Saulutė“ (pedagogė V.Aleknienė).

Dėkojame mažiesiems sportininkams, jų auklėtojoms ir treneriams už dalyvavimą. Džiaugiamės, kad mūsų mokyklą pirmą kartą aplankė toks didžiulis būrys priešmokyklinio amžiaus vaikų. Dar ilgai prisiminsime jų juoko, krykštavimų, palaikymo šūksnių aidą...

Mokytojai Ilona Zybartė ir Mindaugas Zybartas

 
Ankstesnės naujienos


Lapkričio 11 d. mūsų mokykloje buvo paskelbta ne tik atvirų durų diena, bet buvo pristatinėjamos ir interaktyvios ugdymo priemonės. Tą dieną į mokyklą atvyko  Biznio mašinų kompanijos atstovai, kurie atsivežė ir pristatė mokiniams ir mokytojams 3D spausdintuvą, SMART interaktyvų stalą bei 3D klasę.

Raseinių Šaltinio progimnazijos 3c klasės mokinės Goda Lukoševičiūtė, Gunda Bražaitė ir Morta Gailiūtė 2015 m. lapkričio 6 dieną dalyvavo Lietuvos II-IV klasių mokinių pažintinėje-praktinėje konferencijoje „Sveikatos akademija“, kuri vyko Radviliškio rajono Baisogalos mokykloje-darželyje. Mokinės skaitė pranešimą „Žingsnis po žingsnio“, pristatydamos 5 įveiktus žingsnius sveikos gyvensenos link: judėjimą pėsčiomis, sveikų patiekalų gamybą, sportinę veiklą, aktyvią veiklą su tėveliais, patirties sklaidą.

Lietuvos futbolo federacijos ir FIFA projektas „Live Your Goals“, dar žinomas pavadinimu „Įgyvendink savo svajones“, pradėjo žengti savo pirmuosius žingsnius po šalies mokyklas. Šis projektas, siekiant vystyti bei populiarinti futbolą, yra skirtas mergaitėms, 1-8 klasių moksleivėms.

Spalio 23 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko respublikinė komandinė jaunųjų matematikų (5-6 klasių mokinių) olimpiada „Šaltinėlio“ taurei laimėti. Olimpiada organizuojama jau dvyliktą kartą. Ja siekiama skatinti mokinių domėjimąsi matematika, ugdyti jų kūrybiškumą, matematinę kultūrą ir mąstyseną.
Olimpiadoje dalyvavo trylika komandų. Tarp jų varžėsi svečiai iš Tauragės ir Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijų, Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos, Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos bei Klaipėdos „Vyturio“ pagrindinės mokyklos.

Raseinių Šaltinio progimnazija įsijungė į projekto „2015 Europos metai vystymuisi: Dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą“ Protų kovų konkursą. Šio konkurso tikslas – paskatinti ugdymo įstaigas paminėti 2015 – uosius Europos metus vystymuisi, įtraukti moksleivius į jiems patrauklią veiklą, suteikiančią žinių apie Lietuvos ir Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo politiką.