Renginiai

Tolerantiškiausio mokinio rinkimai 2015

Paryžiuje 1995 metais Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena, kuri kasmet minima daugelyje demokratinių šalių. 

Jei esi tolerantiškas, tai dar nereiškia, kad tu privalai draugauti su tais, kurių nemėgsti, juos aukštinti ar garbinti. Tolerancija – tai paprasčiausiai supratimas, kad jie yra tau lygūs, kad jie – tokie patys žmonės, piliečiai, asmenybės, ir turi vienodas teises kaip ir tu.
                 
Raseinių Šaltinio progimnazijoje jau tapo tradicija ,,Tolerantiškiausio pradinių klasių mokinio rinkimai“. Lapkričio mėnesį klasėse vyko su šiuo renginiu susijusi veikla: pokalbiai, situacijų analizės,  pamokančių istorijų skaitymas, animacinių filmų peržiūra. Savo mintis apie toleranciją mokiniai sudėliojo mozaikoje, kuria papuošė Tolerancijos skėtį. 
                 
Baigiamojo renginio metu vedantieji dar kartą priminė tolerantiškam mokiniui būdingas savybes. Kiekvienas dalyvis galėjo pasitikrinti žinias apie tolerancijos suvokimą žiūrėdamas animacinį filmą ,,Grybukas - stogiukas“. 
Keturiolika Šaltinio progimnazijos tolerantiškiausių pradinių klasių mokinių buvo apdovanoti direktorės padėkomis ir ženkliukais.

Konkurso „Tolerantiškiausio mokinio rinkimai“ nugalėtojai:
1a – Vaiva Klapatauskaitė
1b – Paulina Andzelytė
1c -  Ieva Lupeikytė
1d - Viktorija Šimkutė
    2a -  Justė Radzevičiūtė
    2b -   Gerda Juškytė
    2c -   Žygimantas Juškys
    2d -   Dominykas Bisikirskas 
3a -  Vytenis Bartusevičius
3b -  Viktorija Burbeckaitė
3c -  Emilija Miniotaitė
   4 kl. -  Andrius Poškevičius (Gruzdiškės sk.)
   4a -    Ugnė Radzevičiūtė
   4b -    Skaidrė  Kvietkutė

Mokytojos R. Diržienė, A. Čepauskienė, G. Matusevičienė

 
Ankstesnės naujienos


Lapkričio 12 dieną mokinių tarybos nariai pirmo aukšto fojė po trijų pamokų kvietė visą mokyklos bendruomenę pirkti pačių mokinių keptus pyragus. Akcija susilaukė didelio susidomėjimo. Pyragų pirkėjų buvo labai daug, pyragai išparduoti žaibiškai. Už skanėstus surinkti beveik 95 eurai. Juos mokinių tarybos nariai paaukos Viešosios įstaigos Raseinių ligoninė Vaikų ligų skyriui. Mokinių tarybos nariai dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie šios ,,Pyragų dienos“ akcijos.

Mokinių tarybos prezidentė Nikolė Jocytė,  8c klasės mokinė

Raseinių Šaltinio progimnazijos priešmokyklinio amžiaus vaikai dalyvauja projekte „Mažieji olimpiečiai“, kurio tikslas- diegti vaikams olimpizmo idealus, olimpines vertybes, principus ir kultūrą, organizuojant ir vykdant sportinę, šviečiamąją, kultūrinę veiklą. Kartu su mūsų mokyklos priešmokyklinukais vykdyti šio projekto veiklas buvo pakviesti ir kiti rajono priešmokyklinio amžiaus vaikai. Tad nuo šių mokslo metų pradžios rajono ugdymo įstaigose buvo organizuojamos įvairios veiklos, kurių metu buvo siekiama suteikti žinių apie olimpinį sąjūdį, skatinti vaikų fizinį aktyvumą bei motyvuoti domėtis olimpinėmis sporto šakomis, plėsti sveikos gyvensenos kultūrą. 
 

Lapkričio 11 d. mūsų mokykloje buvo paskelbta ne tik atvirų durų diena, bet buvo pristatinėjamos ir interaktyvios ugdymo priemonės. Tą dieną į mokyklą atvyko  Biznio mašinų kompanijos atstovai, kurie atsivežė ir pristatė mokiniams ir mokytojams 3D spausdintuvą, SMART interaktyvų stalą bei 3D klasę.

Raseinių Šaltinio progimnazijos 3c klasės mokinės Goda Lukoševičiūtė, Gunda Bražaitė ir Morta Gailiūtė 2015 m. lapkričio 6 dieną dalyvavo Lietuvos II-IV klasių mokinių pažintinėje-praktinėje konferencijoje „Sveikatos akademija“, kuri vyko Radviliškio rajono Baisogalos mokykloje-darželyje. Mokinės skaitė pranešimą „Žingsnis po žingsnio“, pristatydamos 5 įveiktus žingsnius sveikos gyvensenos link: judėjimą pėsčiomis, sveikų patiekalų gamybą, sportinę veiklą, aktyvią veiklą su tėveliais, patirties sklaidą.

Lietuvos futbolo federacijos ir FIFA projektas „Live Your Goals“, dar žinomas pavadinimu „Įgyvendink savo svajones“, pradėjo žengti savo pirmuosius žingsnius po šalies mokyklas. Šis projektas, siekiant vystyti bei populiarinti futbolą, yra skirtas mergaitėms, 1-8 klasių moksleivėms.