Renginiai

Etnokultūros popietė Šaltinio progimnazijoje

Lapkričio 26 dieną Šaltinio progimnazijoje vyko popietė, skirta 2015- iesiems – Etnografinių regionų metams paminėti. Popietę 5 – 6 klasių mokiniams organizavo etnokultūros ir lietuvių kalbos mokytojos. 

Renginio dalyviai ne tik žaidė liaudiškus žaidimus, bet ir turėjo atlikti įvairias užduotis: padainuoti liaudies dainą ir ją inscenizuoti, kuo greičiau pasakyti greitakalbes, suvaidinti patarles, atspėti, ką reiškia vienos ar kitos tarmės žodžiai. Savo gimtosiomis tarmėmis – žemaitiškai, aukštaitiškai, suvalkietiškai ir dzūkiškai – prabilo ir mokytojai. Tikrai nebuvo lengva penktokams ir šeštokams atspėti, koks mokytojas kokia tarme sekė pasakas be galo. Popietės pabaigoje skambėjusi daina visus tarsi sujungė į bendrą ratą, leido pasijusti vienos bendruomenės – Šaltinio progimnazijos – nariais.

Pasirodo, kad ir XXI amžiaus mokiniams įdomu ir naudinga prisiliesti prie liaudies kūrybos, papročių ir tradicijų.

Vaida Plučiuvienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

 
Ankstesnės naujienos


Lapkričio 26 d. jungtinė 7a ir 7c klasių mokinių komanda (Nojus Matelis, Šarūnas-Valdemaras Jacikas, Rusnė Kaminskaitė, Nojus Globys ir Audrius Vaitkus) sėkmingai dalyvavo rajoniniame 7-8 klasių anglų kalbos konkurse „Derliaus metas“ ir laimėjo pirmąją vietą! 

 

Lapkričio 20 dieną Klaipėdos universiteto menų fakultete vyko IV – oji Lietuvos mokinių muzikos olimpiada, kurioje dalyvavo mūsų progimnazijos 8a klasės mokinė Emilija Bagdonaitė. Muzikos mokytojas Ričardas Krivickas džiaugiasi ugdytinės pasiekimais. Emilijai už geriausiai atliktą muzikinių žinių patikrinimo užduotį ( I amžiaus kategorijoje) buvo įteiktas diplomas.

Diplomas už geriausiai atliktą muzikinių žinių patikrinimo užduotį

Raseinių Šaltinio progimnazija įsijungė į projekto „2015 Europos metai vystymuisi: Dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą“ Protų kovų konkursą. Šio konkurso tikslas – paskatinti ugdymo įstaigas paminėti 2015 – uosius Europos metus vystymuisi, įtraukti moksleivius į jiems patrauklią veiklą, suteikiančią žinių apie Lietuvos ir Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo politiką. 

Padėka už dalyvavimą respublikiniame renginyje ,,Protų kovos''

Ar galit įsivaizduoti, kas mes būtume dabar, jei žmogus nebūtų norėjęs bendrauti, atrasti, sukurti, pažinti, mylėti? 

Nacionalinės karjeros ugdymo savaitės metu 1 d klasės mokinės Saulės mama Jolanta Sederavičiūtė pasiūlė atvykti į jos darbo vietą – Raseinių meno mokyklą, kurioje ji dirba fortepijono mokytoja.