Renginiai

Paskaita ,,Kūrybiškumo ugdymo metodai, dirbant su asmeninių nesėkmių patiriančiais mokiniais“

Balandžio 15 dieną Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko paskaita ,,Kūrybiškumo ugdymo metodai, dirbant su asmeninių nesėkmių patiriančiais mokiniais“, į kurią rinkosi rajono logopedai bei specialieji pedagogai.

Progimnazijos vyresnioji specialioji pedagogė Laura Burneikienė bei logopedė metodininkė Aušra Gudžiūnienė ne tik supažindino kolegas su profesorės, hab. dr. Liudmilos Lebedevos naujomis dailės terapijos autorinėmis metodikomis, bet ir pakvietė pagalbos mokiniui specialistus išbandyti šias metodikas praktiškai. 

Paskaitos metu buvo aptarta meno terapijos nauda, ugdant specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius mokinius. Meno terapijos procesas paremtas prielaida, kad žmogaus mintys ir emocijos yra užkoduotos pasąmonėje ir aiškiau išreiškiamos įvairiomis meno priemonėmis. Taigi, ir specialieji pedagogai bei logopedai plastilinu, spalvomis popieriaus lape bandė atspindėti savo svarbiausius gyvenimo įvykius, juos analizavo, atpažino asmeninės patirties nesėkmes, aptarė, kaip šias metodikas galima taikyti, dirbant su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais. Lektorės pasidalino patirtimi, kaip taiko šias metodikas savo pamokose, akcentavo, kad įvairios meno priemonės padeda vaikams lengviau įveikti emocinius sunkumus, o mokymasis tampa linksmesnis ir spalvingesnis.

Raseinių Šaltinio progimnazijos logopedė metodininkė Aušra Gudžiūnienė, vyresnioji specialioji pedagogė Laura Burneikienė
Ankstesnės naujienos


Balandžio 14 dieną Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijoje vyko Šaltinio vardą turinčių šalies mokyklų susitikimas. Jame dalyvavo Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinė mokykla, Tauragės „Šaltinio“ progimnazija, Raseinių Šaltinio progimnazija ir renginio organizatoriai panevėžiečiai.

Šaltinio progimnazijos bendruomenę balandžio 7 dienos rytas pasitiko ypatingai. „Kulinarijos ABC“ būrelio nariai Emilija, Nojus, Šarūnas, Austėja, Kristupas kartu su technologijos mokytoja metodininke Rasa Turskiene ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Audrone Bliskiene mokytojus, mokinius ir jų tėvelius vaišino vandeniu, paskanintu agurkais, citrinomis, apelsinais, vynuogėmis, kiviais ir kriaušėmis. 

Balandžio 14 d. Šaltinio progimnazijos aktų salėje 7 ir 8 klasių mokinių dėmesį sutelkė du jauni žmonės –  projekto ,,Misija Sibiras“ dalyviai. Tai šio projekto vadovas Ignas Rusilas ir Andrius Bautronis, Ariogalos gimnazijos istorijos mokytojas, Raseinių rajono tarybos narys, ekspedicijos ,,Misija Sibiras 2014“ dalyvis. 

Balandžio 14 dieną Šaltinio progimnazijoje lankėsi Nepaprastasis įgaliotasis Japonijos ambasadorius Lietuvoje jo Ekscelencija ponas Toyoei Shigeeda, Japonijos ambasados kultūros skyriaus darbuotoja Milda Krasko ir Japonijos kaligrafijos meno meistras. Garbingus svečius į mokyklą atlydėjo Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius, Raseinių rajono savivaldybės administracijos švietimo ir socialinių reikalų departamento direktorė Jolita Jablonskienė, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Raseinių skyriaus pirmininko pavaduotojas Ramūnas Maciukevičius, Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys Steponas Nacius. 

Kad Raseinių Šaltinio progimnazijos bendruomenė yra neabejinga gamtai ir kad mums ne vis vien, kuo kvėpuojame, kokioje aplinkoje gyvename, įrodo tarptautinis Žaliosios vėliavos apdovanojimas.