Renginiai

Vaikų literatūros festivalis ,,Nuotykiai tęsiasi!“

Birželio 9 d. Šaltinio progimnazijos geriausieji ir aktyviausieji 1-8 klasių skaitytojai vyko į vaikų ir jaunimo literatūros festivalį ,,Nuotykiai tęsiasi!“ Festivalis  vyko Anykščių Dainuvos slėnyje. Anot festivalio organizatoriaus Justino Vancevičiaus, festivalio tikslas – skatinti skaityti. 

Festivalyje buvo galima visą dieną pažindintis su ypatingais žmonėmis, aktyviai dalyvauti pačiose įvairiausiose, kūrybiškiausiose festivalio veiklose, kurių rado ir patys mažiausieji, ir patys vyriausieji. Buvo galima dalyvauti rašytojų knygų pristatymuose, susitikimuose su rašytojais V. Šidlausku, B. Bėrantu, S. Daukantaite, E. Ramoškaite, M. Marcinkevičiumi, U. Kaunaite, E. V. Buožyte, L. Bitvinsku, I. Zarambaite, išklausyti garsaus Lietuvos youtuberio  D. Kniūkštos, dalyvauti kūrybiniuose užsiėmimuose su knygų iliustratoriais V. Kvieskaite, L. Spurga, G. Alice, T. Rex, R. Jančiauskaite, A. Magicdust.

Vaikų literatūros festivalio dalyviai buvo kviečiami pažiūrėti ,,Vėjų teatro“ spektaklį ,,Vėjai švilpia APIE DRAUGYSTĘ“, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, išdaigų erdvėje, kvidičo turnyre, sužaisti žaidimus ,,7DOTS“, ,,Pasakų skrynia“. Programos ,,Renkuosi mokyti!“ biologijos mokytoja L. Kavaliauskienė kvietė norinčius leistis į augalų kelionę, chemijos mokytoja A. Degutytė kvietė pasigaminti veikiantį ugnikalnį, buvo galima išmokti svarbiausius prancūzų kalbos žodžius, sužinoti netikėčiausių faktų apie Prancūziją ir net įsiamžinti prie Eifelio bokšto.
  
Kūrybiškų veiklų nepritrūko! Šauniai praleidę šiltą ir nuotykių kupiną vasaros dieną Dainuvos slėnyje, nutarėme, kad kitais metais, jei tik festivalis vyks, būtinai ten vyksime ir aktyviai dalyvausime šauniose, netradicinėse ir pačiose netikėčiausiose festivalio veiklose! Po festivalio mokiniai išsakė pačias gražiausias mintis apie renginį.

,,Kelionė į Anykščius man patiko. Laiką praleidau smagiai. Norėčiau, kad tokių kelionių būtų daugiau. Tikrai kartočiau!“ (Beatričė).

,,Anykščiuose mums labai patiko. Radom įdomių veiklų, paklausėme youtuberio pasakojimų, apžiūrėjome knygas. Išklausėme aktoriaus, kuris vaidino Joną Basanavičių, pasakojimų. Buvo smagu! Susidraugavome su kitų klasių mokiniais (Evelina, Skaidrė ir Skaistė).
 
,,Man šis festivalis patiko. Jauki aplinka, renginys vyko gražioje vietoje. Kiekvienas galėjo pasirinkti, kur nueiti ir ką veikti“ (Gunda). 

,,Kelionė į Anykščius man labai patiko. Tikrai nesigailiu, kad ten važiavau. Jeigu būtų dar daugiau galimybių ten nuvažiuoti – tikrai važiuočiau“ (Evelina). 

,,Atmosfera buvo tiesiog puiki, visi žmonės labai draugiški. Patiko, kad patys galėjome rinktis veiklas. Gaila, kad veiklos vyresniems prasidėjo tik vakare“ (Meda). 

,,Man ekskursija labai patiko, nes galėjau dalyvauti įvairiose veiklose. Man labiausiai patiko klausyti yotuberio, žiūrėti pasirodymus ir valgyti ledus“ (Domantas). 

Mokytoja Vilma Gricienė, išvykos organizatorė 
Ankstesnės naujienos


Mokslo metams baigiantis, per paskutinįjį mokinių tarybos susirinkimą, buvo prisiminta ir aptarta visa 2017-2018 mokslo metų mokinių tarybos veikla.

Saulėtą birželio 8-ąją mes, Raseinių Šaltinio progimnazijos mokiniai, dalyvaujantys gabių mokinių ugdymo programoje, vykome į Vilnių.

Gegužės 28 dieną progimnazijos muziejuje vyko geriausių 1-4 kl. skaitytojų pagerbimas. Progimnazijos direktorė ir bibliotekininkė geriausiems skaitytojams įteikė padėkas, knygas, saldžias staigmenas, o mokinių tarybos koordinatorė Vilma Gricienė pakvietė mažuosius skaitytojus birželio 9 dieną vykti į vaikų literatūros festivalį ,,Nuotykiai tęsiasi“!, kuris bus  Anykščiuose, Dainuvos slėnyje. 
 

Taip pavadintas projektas ankstų penktadienio rytą atkeliavo į mūsų mokyklą. Jo sumanytoja ir vykdytoja Irena Perminienė savo susitikimą su Šaltinio progimnazijos 5c ir 6b klasių mokiniais apibūdino šiais žodžiais: ,,Šiandien Birželio 1-oji – Vaikų gynimo diena. Tegul mūsų susitikimas suteikia džiaugsmo visiems norintiems sportuoti vaikams. Visiems vaikams padėkime būti lygiems“. 

Jau septintą kartą Raseinių Šaltinio progimnaziją aplankė futbolo komandos iš Tauragės ,,Šaltinio‘‘ progimnazijos, Panevėžio ,,Šaltinio‘‘ progimnazijos, Marijampolės ,,Šaltinio‘‘ pagrindinės mokyklos ir Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos. Susirinkusiųjų tikslas – dalyvauti bendrojo ugdymo mokyklų mokinių futbolo turnyre, skirtame mūsų mokyklos sporto klubo „Šaltinėlis“ taurei laimėti.

II vietos diplomas