Renginiai

Matematikos olimpiada ,,Šaltinėlio'' taurei laimėti

Spalio 26 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko respublikinė komandinė jaunųjų matematikų (5-6 klasių mokinių) olimpiada „Šaltinėlio“ taurei laimėti. Olimpiada organizuojama keturioliktą kartą. Ja siekiama skatinti mokinių domėjimąsi matematika, ugdyti jų kūrybiškumą, matematinę kultūrą ir mąstyseną.

Olimpiadoje dalyvavo septynios komandos. Tarp jų varžėsi svečiai iš Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos ir Marijampolės „Šaltinio“ progimnazijos.

Po dviejų valandų įtempto darbo mokiniai turėjo galimybę pailsėti. Mokytojai tuo metu taisė atliktas komandų užduotis ir nustatė nugalėtojus. Jais tapo Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos komanda, antroji vieta atiteko Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos komandai, tretieji – mūsų mokyklos mokiniai.

Prizines vietas užėmusioms komandoms įteikti olimpiados nugalėtojų diplomai ir prizai. O pirmąją vietą užėmę tauragiškiai išsivežė namo ir pereinamąją „Šaltinėlio“ taurę. Kitos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais ir dovanėlėmis.

 Dalyviai, kupini teigiamų emocijų, išsiskirstė. Jų laukia nuostabios rudens atostogos. 

Tiksliųjų mokslų mokytojos
Ankstesnės naujienos


Raseinių Šaltinio progimnazijos mokyklos mokiniai dalyvavo Raseinių rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių kūrybinių darbų konkurse „Laiškas“. 

Klausimu: ,,Kas Jums, vaikai, skaito pasakas“? – prasidėjo garsinis-kūrybinis pasakaičių skaitymas ir aptarimas ,,Pravėrus močiutės pasakaičių skrynelę“, vykęs spalio 22 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams. 

Spalio 16 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje mokytojus pakeitė Lietuvos šaulių sąjungos nariai, kariai savanoriai, Vytauto Didžiojo karo muziejus edukatoriai. Mokiniai mokėsi iš kažkada slaptai spausdintų „Šifravimo vadovėlių“ perskaityti užkuoduotą žinutę, pasimatavo šaulišką ekipuotę, paragavo kario sauso davinio, prisilietė prie ginklų ir išbandė karinę estafetę.

Šiais metais visuomeninė organizacija „Gelbėkim vaikus“ kaip ir kasmet pakvietė Lietuvos mokyklas dalyvauti V-ajame Solidarumo bėgime ir padėti labiausiai pažeidžiamiems vaikams. Raseinių Šaltinio progimnazijos pradinių ir 5-8 klasių mokiniai rinkosi mokyklos stadione. Šaltiniečiai parodė savo vienybę, solidarumą, pilietiškumą. Bėgime dalyvavo 385 mokiniai ir 20 mokytojų. 

Kokių profesijų atstovų reikės 2018-2020 m.? Universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų pliusai ir minusai? Kaip mokyklos galėtų padėti mokiniams renkantis karjer? Mokytojų vaidmuo renkantis profesiją? Į šiuos ir kitus mokytojams, mokiniams ir jų tėvams klausimus atsakinėjo Gintaras Sarafinas, įmonės Žurnalistinių tyrimų ir konsultacijų grupės, VšĮ vadovas, žurnalo „Reitingai“, redaktorius.