Renginiai

Code Week 2018

Mūsų progimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvauja projekte „Informatika pradiniame ugdyme“, todėl buvo įdomu įsijungti į Europos programavimo savaitę „Code Week 2018“.

Pradinukai išbandė užduotis dvejetainėje sistemoje, susipažino su „Atogrąžų matematika“, užrašė komentarus Padlet lentoje naudodami lietuvišką klaviatūrą, atliko „Žiburėlio“ programos užduotis. Vyresnieji, naudodami savo išmaniuosius įrenginius, išmoko persiųsti skaitmeninį turinį. Visi mokiniai pikseliais mokėsi atkoduoti ir užkoduoti vaizdinę informaciją. Vaikai perskaitė projekto partnerių atsiųstą „faksą“ ir pasitikrino atsakymą naudodami QR Code skaitytuvo programėlę.

Atlikdami šias užduotis mokiniai patyrė daug gerų emocijų, susipažino su naujais informatikos terminais. Suprato, kad išmanieji įrenginiai skirti ne tik pramogai, bet ir smagiam mokymuisi. 

Jolita Marcinkienė, Liuba Vaigauskienė – Raseinių Šaltinio progimnazijos mokytojos
Ankstesnės naujienos


Spalio 26 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko respublikinė komandinė jaunųjų matematikų (5-6 klasių mokinių) olimpiada „Šaltinėlio“ taurei laimėti. Olimpiada organizuojama keturioliktą kartą. 

Raseinių Šaltinio progimnazijos mokyklos mokiniai dalyvavo Raseinių rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių kūrybinių darbų konkurse „Laiškas“. 

Klausimu: ,,Kas Jums, vaikai, skaito pasakas“? – prasidėjo garsinis-kūrybinis pasakaičių skaitymas ir aptarimas ,,Pravėrus močiutės pasakaičių skrynelę“, vykęs spalio 22 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams. 

Spalio 16 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje mokytojus pakeitė Lietuvos šaulių sąjungos nariai, kariai savanoriai, Vytauto Didžiojo karo muziejus edukatoriai. Mokiniai mokėsi iš kažkada slaptai spausdintų „Šifravimo vadovėlių“ perskaityti užkuoduotą žinutę, pasimatavo šaulišką ekipuotę, paragavo kario sauso davinio, prisilietė prie ginklų ir išbandė karinę estafetę.

Šiais metais visuomeninė organizacija „Gelbėkim vaikus“ kaip ir kasmet pakvietė Lietuvos mokyklas dalyvauti V-ajame Solidarumo bėgime ir padėti labiausiai pažeidžiamiems vaikams. Raseinių Šaltinio progimnazijos pradinių ir 5-8 klasių mokiniai rinkosi mokyklos stadione. Šaltiniečiai parodė savo vienybę, solidarumą, pilietiškumą. Bėgime dalyvavo 385 mokiniai ir 20 mokytojų.