Renginiai

Pasaulinę Žemės dieną šventėme kartu!

Kovo 20 d. visame pasaulyje minima ŽEMĖS DIENA. Tai diena, kai prisimename, kuo mums yra svarbi mūsų motina žemė, kaip reikia saugoti bei tausoti jos išteklius. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės diena buvo oficialiai įteisinta. Šią dieną diskutuojama aplinkosauginėmis temomis, vyksta akcijos, renginiai, kuriuose raginama priimti palankius aplinkai sprendimus.
 
6b ir 6c klasių mokiniai šiais mokslo metais, aktyviai dalyvaudami atliekų rūšiavimo ir energijos taupymo mokykliniame „Sužinok, būk aktyvus, rūšiuok“ ir tarptautiniame eTwinning „Your Mess Is Mine“ projektuose, kurių veiklos integruotai yra vykdomos per anglų k. (mokyt. A. Abromavičienė), gamtos ir žmogaus (mokyt. G. Barakauskienė), technologijų (mokyt. R. Turskienė) ir geografijos (mokyt. L. Žurkauskienė) pamokas, analizuoja informaciją apie aplinkosaugos problemas, mokosi taupyti energijos išteklius bei rūšiuoti atliekas, panaudoti antrines žaliavas naujų produktų sukūrimui.
 
Renginyje „Žemės Diena Šaltinio progimnazijoje“ projektų dalyviai pademonstravo savo sukurtus produktus: iš antrinių žaliavų pagamintus galvos apdangalus ir rankines, rūšiavimo ženklais iliustruotas šiukšliadėžes, namų sąlygomis pagamintą kompostą iš maisto atliekų. 6b ir 6c klasių mokiniai varžėsi dėl pirmos vietos, dalyvaudami neveikiančių elementų rinkimo konkurse. Pirmąją vietą iškovojo 6c kl. mokinė Luknė Kulikauskaitė, surinkusi 511 elementų, o antrąją vietą - 6b kl. mokinė Austėja Frolovaitė, surinkusi 185 elementus. Mokinės buvo apdovanotos saldžiais prizais. Po apdovanojimų visi renginio dalyviai buvo pakviesti į 5-8 klasių mokinių darbų parodą ,,Taupau energiją - saugau žemę“. Renginį vainikavo visų dalyvių kartu atlikta lietuvių l. daina „Žemėj Lietuvos“.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų mokyklos mokiniai yra neabejingi gamtai, jos išteklių ir grožio saugojimui ir išsaugojimui.    

Anglų k. mokytoja A. Abromavičienė

 
Ankstesnės naujienos


Kovo 14 dieną priešmokyklinio ugdymo grupėje lankėsi Raseinių Marcelijaus Martinaičio vaikų literatūros skyriaus darbuotojos, pakviestos progimnazijos bibliotekininkės Idos Matelienės. 

Kovo 7 dieną Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje vyko turininga edukacinė veikla, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Edukacinėje programoje  „Senovės baltų gyvensena“ dalyvavo 3 – 4 klasių mokiniai, o ją vedė VšĮ „Vikingų kaimo“ darbuotojai Judita ir Mindaugas Korsakai, pristatantys savo įstaigą kaip „patyrimų muziejų po atviru dangumi“. Mokyklos bibliotekininkės kvietimu renginyje dalyvavo 3b klasės mokiniai ir mokytoja.     

Kovo 6 d. Šaltinio progimnazijoje vyko konkursas ,,Chorų karai – dainuoju Lietuvai“, skirtas minint 29-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 metų kovo 11-osios – metines. Šiame renginyje dalyvavo visi Šaltinio progimnazijos 5-8 klasių mokiniai. Skambėjo patriotinės dainos, kurias išradingai pristatė teatro būrelio vaikai (vadovė I. Garšvienė).

Kartu su pirmu oro įkvėpimu ir su pirmu motinos pieno lašu gavau gimtą kalbą. Kalbą, kuri yra viena seniausių kalbų pasaulyje. Ir ne tik aš ją gavau, bet ir tu, ir jūs… Tai turtas, kurio neįmanoma išmatuoti jokiais pinigais, jokiais deimantais“. (Angelė Jurevičienė)

Lietuvos valstybės atkūrimo 101 – ąsias metines Šaltinio progimnazijos bendruomenė paminėjo organizuodama įvairias veiklas. Vasario 15 dieną vyko pilietinės akcijos ,,Trispalvė gimtajam miestui“, ,,Trijų spalvų istorija“, kurias organizavo klasių vadovai, minėjimas-koncertas ,,Aš, tu ir Lietuva“.