Renginiai

Kurk lėlę, pažink save

CC projektu siekiama sukurti, patikrinti ir plačiai skleisti naujus metodus, pagrįstus kūrybišku požiūriu į suaugusiųjų švietimą. Projektas orientuotas į socialinių ir pilietinių kompetencijų tobulinimą, atsižvelgiant į socialiai jautrių suaugusiųjų poreikius.

Lėlininkystės menas pasirinktas remiantis ilgamete patirtimi Teatr Grodzki, kuris naudoja šią specifinę meno formą švietimui ir terapijai. Nors lėlių teatras dažnai suprantamas kaip kažkas vaikiška, jis gali būti labai efektyvi ir patraukli priemonė, padedanti suaugusiesiems atskleisti savo talentus ir gebėjimus bei adaptuotis socialinėje aplinkoje.

Veiklos programą sukūrėme norėdami suteikti naujas mokymosi ir asmeninio tobulėjimo galimybes tiems, kurie patiria socialinę atskirtį dėl sveikatos problemų, sunkių ekonominių situacijų, konfliktų su teisėsauga ar pan.

Suprantame, kad pažeidžiamų asmenų ir visuomenės grupių socialinė integracija yra ilgas ir sudėtingas procesas. Svarbus šio proceso etapas yra sukurti tinkamą aplinką, padedančią žengti pirmuosius žingsnius pokyčių link. Asmenys, kurie yra ilgai atskirti nuo visuomenės, pirmiausia turi būti skatinami išsivaduoti iš šios nepalankios socialinės padėties. Jiems reikia matyti teigiamus savo veiksmų rezultatus ir žinoti, kad yra įvertinti. Tokia patirtis gali tapti posūkiu jų gyvenime ir padėti rasti vietą bendruomenėje. Manome, kad lėlininkystės menas yra stebėtinai efektyvi priemonė, galinti palengvinti socialinės įtraukties procesus pradiniame etape.
Ankstesnės naujienos


Birželio 6 d. į papuoštą aktų salę po paskutinės pirmosios mokytojos pamokos rinkosi ketvirtokai, jų tėveliai į Pradinio išsilavinimo pažymėjimų įteikimo šventę. Progimnazijos direktorė Vaiva Zubrickienė pasveikino ketvirtokus ir įteikė pažymėjimus. Šventę vedė 3a klasės mokiniai Ema ir Joris. Ketvirtokai šoko, dainavo, dėkojo savo pirmosioms mokytojoms už šilumą, už rūpestį, už meilę, už tai, kad padėjo pažinti save ir pasaulį. 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Tamošaitienė

Šiais mokslo metais Šaltinio progimnazijos anglų k. mokytojos A. Abromavičienė, L. Ivoškienė, L. Vaigauskienė, J. Marcinkienė ir jų mokiniai sėkmingai įgyvendino 9 nacionalinius ir tarptautinius etwinning projektus. 

Mokykloje gegužės 30 dieną vyko 1-4 klasių mokinių, lankančių krepšinio užsiėmimus, krepšinio šventė, kurioje svečiavosi  ir vaikučių tėveliai. Būsimieji krepšininkai rodė išmoktus krepšinio technikos elementus, varžėsi su draugais estafetėse, atliko įvairius metimus į krepšį. 

Gegužės 23 d. Raseinių Šaltinio progimnazijos PUG auklėtiniai, 4c klasės mokiniai, mokytojos ir pagalbos mokiniui specialistės dalyvavo pasaulinėje akcijoje „Pamoka lauke“, kurios metu ketvirtokai supažindino PUG auklėtinius su mokyklos teritorijos erdvėmis ir jose augančiais augalais. 

Gegužės 31 dieną pradinių klasių mokiniai pradėjo nepamokine veikla, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Klasėse vyko filmuko ,,Vaikų teisės ir pareigos" peržiūra, diskusija, po kurios klasių duris papuošė spalvingi aitvarai, nešantys vaikų teises ir pareigas.